polski english

Czytelnia

Klub Książki Tolle.pl

Pozycje rekomendowane przez Towarzystwa Biznesowe:

Biznes

Żyj w obfitości - Maciej Gnyszka

"Żyj w obfitości" - Maciej Gnyszka audiobook (książeczka + DVD)

Posłuchaj konferencji i znajdź odpowiedź na te pytania dotyczące szczęścia i sukcesu. Konferencja to dawka pozytywnej motywacji, woli walki i szerokiej wiedzy. Zobaczysz jak osiągnąć prawdziwe zwycięstwo. A prawdziwe życiowe zwycięstwo możliwe jest tylko wtedy, kiedy to co robimy jest zgodne z naszymi wartościami. Musimy być wewnętrznie spójni, by odnosić sukcesy. Żyj w obfitości!

"Mayday! Mam słabe wyniki sprzedaży" Chris Kraft

Książka może się stać firmową bazą wiedzy handlowej, która wprowadzi do Twojej firmy korporacyjne standardy, podnoszące wydajność i efektywność pracy. Szablon audytu jest zaprojektowany w taki sposób, aby sprawnie i szybko odesłać cię do rozdziału, który porusza dane zagadnienie.

„7 nawyków skutecznego działania” Stephen Covey

„7 nawyków skutecznego działania” Stephen Covey

7 nawyków skutecznego działania to podręcznik życia współczesnego człowieka. Jeden z najbardziej wpływowych ludzi Ameryki wskazuje, jak – kierując się wewnętrzną uczciwością, poszanowaniem innych, a przede wszystkim świadomością tego, co najważniejsze, a nie tego, co pilne – doprowadzić do erupcji własnych możliwości i tworzyć synergię, oznaczającą zwielokrotnione efekty wspólnych działań.

„Kto przewodzi nie musi zarządzać” Jack Welch

„Doktryna jakości. Rzecz o skutecznym zarządzaniu” Andrzej Jacek Blikle

Książka jest efektem doświadczeń, jakie autor nabywał w latach 1990 – 2010, wdrażając zarządzanie jakością (TQM) w rodzinnej firmie, a także ucząc tej metody w innych firmach i na uczelniach wyższych, co zresztą czyni do dziś. Pierwsze wykłady z TQM prowadził dla pracowników firmy A.Blikle, a notatki do tych wykładów stanowiły zaczątki Doktryny jakości.

„Getting Things Done” David Allen

„Getting Things Done” David Allen

Zawrotna szybkość, z jaką pędzi świat nowego milenium, niejednego z nas przyprawia o ból głowy. A gdyby tak powiedzieć STOP temu szaleństwu? Spojrzeć z boku na swoje obowiązki, piętrzące się na biurku dokumenty i skrzynkę odbiorczą, zalaną mailami? Zmniejszyć prędkość na bieżni, po której gonisz swój cel? Czy wiesz, że wystarczy zastosować spójny system zarządzania zawodowym chaosem i wirem życia prywatnego, by odzyskać spokój umysłu, a w dodatku poprawić kreatywność i efektywność?

Wartości

„O Naśladowaniu Chrystusa” Tomasz a Kempis

„O Naśladowaniu Chrystusa” Tomasz a Kempis

Klasyka duchowości chrześcijańskiej, najbardziej poczytne po Biblii dzieło chrześcijańskie.

„Rozmyślania o życiu kapłańskim” św. Józefa S. Pelczara

„Rozmyślania o życiu kapłańskim” św. Józefa S. Pelczara

„Rozmyślania o życiu kapłańskim” to klasycznie ujęta ascetyka kapłańska. Bp Pelczar odwołuje się do Pisma Świętego, Tradycji i myśli Jana Chryzostoma, Tomasza z Akwinu i innych wielkich świętych. Wskazuje środki służące do uświęcenia życia kapłana, akcentuje życie modlitwy i rolę umartwienia. Przypomina o obowiązkach płynących z powołania i zachęca do rozwijania cnót.

„Droga. Bruzda. Kuźnia” św. Josemarii Escrivy

„Droga. Bruzda. Kuźnia” św. Josemarii Escrivy

Roznieć swoją wiarę – Chrystus nie jest postacią, która przeminęła. Nie jest wspomnieniem, które gubi się gdzieś w przeszłości. On żyje! Św.Paweł powiada : Jesus Christus heri et hodie, ipse et in saecula! – Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki!

"Wolni od niemocy" O. Augustyn Pelanowski OSPPE

Nie widzisz sensu swojego życia? Czujesz się nikomu niepotrzebny, nieakceptowany, niekochany? Jesteś ciągle smutny i zniechęcony? Uważasz, że nic nigdy ci się nie udaje? Jeśli tak - TA KSIĄŻKA JEST DLA CIEBIE!

"Dość kato-lipy! Ks. Jan Kaczkowski o Jezusie Celebrycie" audiobook

Ostatnie nagranie księdza Jana Kaczkowskiego, będące jego najmocniejszym przesłaniem! Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego czasami tak trudno jest się przyznać, że jest się wierzącym? Czy nie jest tak dlatego, że katolik kojarzy się z kimś słabym, staroświeckim, mniej profesjonalnym?

Networking

„10 założeń networkingu. Jak w pełni wykorzystywać swoje znajomości” Larry James

„10 założeń networkingu. Jak w pełni wykorzystywać swoje znajomości” Larry James

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, ile korzyści może dać im przyjaźń z podstawówki lub znajomość z kolegą z pracy, sąsiadem czy sklepikarzem. Networking, czyli proces kształtowania bliskich i funkcjonalnych kontaktów międzyludzkich, to klucz do sukcesu, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. W tej książce znajdziesz omówienie dziesięciu zasad dotyczących zacieśniania związków z ludźmi i dowiesz się, co należy zrobić, żeby zwiększyć liczbę nowych znajomych.

"Networking dla osób, które go nie cierpią" Devora Zack

Choć brzmi to niewiarygodnie, te same cechy, które sprawiają, że nie znosisz networkingu, mogą zostać wykorzystane w kształtowaniu postawy przewyższającej tradycyjne techniki. Jest to inny, a jednocześnie bardzo skuteczny sposób nawiązywania kontaktów.

"Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" - Dale Carnegie

Sekretem sukcesu tej książki jest jej prostota. A jak wiadomo, najtrudniej pisać najprościej. Każda rada w niej zawarta wydaje się oczywista. Człowiecza mądrość tkwi w podświadomości. Sztuką jest jej wydobycie i zastosowanie w działaniu. Niewielu to potrafi. Carnegie tak. Po mistrzowsku. "Jak zdobyć przyjaciół..." ułatwia swobodne poruszanie się w biznesie. Przydaje się znakomicie w życiu rodzinnym i towarzyskim.