polski english

Spotkanie dla przedsiębiorców z Romanem Kluską [Tarnów, 17 października]

« Przejdź do listy aktualności

Jego historię znamy chyba wszyscy. Firmę Optimus założył już w 1988, praktycznie bez żadnego kapitału. Niczym start-upy z Doliny Krzemowej w Stanach Zjednoczonych, firma na początku działała w warunkach chałupniczych. Ale nie przeszkodziło jej to w zostaniu czołowym producentem komputerów w Polsce. Sukces Optimusa sprawił, że Roman Kluska w latach 90. XX w. zaliczany był do grona najbogatszych Polaków. Ale...

 

W 2000 roku zrezygnował z prowadzenia firmy. Sprzedał udziały w Optimusie BRE Bankowi. Jako powody swojej decyzji podał m.in. korupcję oraz atmosferę zastraszenia, która nie nie pozwalała na prowadzenie w ówczesnej Polsce uczciwych interesów. Jego majątek w chwili odejścia z firmy szacowano na ponad 400 mln zł.

 

Ogromny sukces czy zaprzepaszczona szansa na polską marką znaną i cenioną w skali całego globu? Dziś możemy już tylko gdybać. Nigdy się nie dowiemy, gdzie dziś znajdowałby się Optimus, gdyby firma mogła spokojnie rozwijać się przez te wszystkie lata. 

 

Po odejściu z Optimusa Roman Kluska zaangażował się w działalność filantropijną. Poświęcił się promocji hodowli owiec oraz zdrowej żywności. W 2016 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

Spotkanie dla przedsiębiorców z Romanem Kluską odbędzie się w Hotelu Tarnovia Tarnowie w środę 17 października, o godzinie 18:00.


Pewne jest jedno – będzie to fascynujące spotkanie, bo właśnie takim człowiekiem jest pan Kluska.

 

Udział w spotkaniu z Romanem Kluską jest darmowy. Trzeba jedynie zarejstrować się na stronie wydarzenia. Zapisy po kliknięciu poniżej.