polski english

W każdym biznesie najważniejsi są ludzie

« Przejdź do listy aktualności

"Zaufanie, czyli waluta przyszłości" – to tytuł książki Michała Szafrańskiego, znanego blogera piszącego o finansach osobistych. Autor przedstawia swoją drogę od zera do 7 milionów z bloga. Co stanowi źródło sukcesu Michała Szafrańskiego? Czynników jest wiele, ale z całą pewnością kluczowym są LUDZIE i relacje z nimi.


Pytanie brzmi: jak zbudować prawdziwe, wartościowe relacje z innymi ludźmi? Przecież żyjemy w ciekawych czasach (w rozumieniu chińskim). Świat zdaje się pędzić szybciej niż kiedykolwiek w historii ludzkości, a co za tym idzie – zawsze brakuje czasu. No, może nie wszystkim ludziom, ale przedsiębiorcom na pewno.


Czy istnieje skuteczny sposób, który pozwala efektywnie wykorzystać nasz czas, a jednocześnie budować prawdziwe, wartościowe relacje?


Michał Szafrański w książce "Zaufanie, czyli waluta przyszłości" nie mówi wprost o networkingu (rozumianym jako sztuka budowania relacji w biznesie), ale jego podejście do biznesu, i w ogóle do życia, jest bardzo networkingowe.


Oczywiście networking nierówny networkingowi. Dla jednych to bywanie na wydarzeniach i wymiana wizytówek, dla innych MLM. Ale można to robić też w stylu Towarzystw Biznesowych. Czyli jak?

 

Posłuchajmy Tomasza Marzędzy, Wiceprezesa Towarzystwa Biznesowego Lubelskiego, który opowiada, jak ważni w biznesie są ludzie: