polski english

[WYWIAD] Miłość leczy lepiej niż lekarstwo

« Przejdź do listy aktualności

Pomaga od dawna. Jako wolontariusz w domach dziecka i przy różnych akcjach dobroczynnych. Już w wieku 16 lat w głowie zaświtał mu pomysł, by kiedyś prowadzić własną organizację działającą na rzecz innych.

 

Dziś jest Fundatorem i Prezesem Fundacji Z Serca Dla Serca (https://zsercadlaserca.org), która buduje dom hospicyjny dla dzieci.

 

Dlaczego nie hospicjum, a dom hospicyjny? Ponieważ hospicjum większości ludzie kojarzy się, niestety, z umieralnią. A dom to rodzina, to miłość, to ciepło. Słowem: wszystko to, czego każdy z nas potrzebuje.

 

Karol Czernecki uważa, że miłość leczy lepiej niż lekarstwo. Człowiek chory, człowiek ciepriący, a szczególnie dziecko, potrzebuje przede wszystkim wsparcia drugiego człowieka. I właśnie takie miejsce buduje Fundacja Z Serca Dla Serca.

 

Niestety, przed nami jeszcze długa droga, zanim dom hospicyjny dla dzieci powstanie. Oczywiście z Twoją pomocą cel zostanie osiągnięty szybciej :)

 

Kim jest Karol Czernecki?

Skąd pochodzi i gdzie mieszka?

Jakie ma plany na przyszłość?

Gdzie pracuje?

 

Uznałem, że zamiast opisywać bohatera 22 odcinka programu #GnyszkaWyciska, po prostu oddam głos Karolowi. Sam udzieli odpowiedzi na powyższe pytania, ale nie tylko, bo rozmawiamy o wielu ciekawych sprawych.

 

Nie dość, że miałem przyjemność porozmawiać z ciekawym człowiekiem o ciekawych sprawach, to w dodatku nasza rozmowa odbyła się w bardzo ciekawym miejscu. Bo takim niewątpliwie jest Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim, znajdujący się obecnie w rękach Grupy Arche, wspaniałej polskiej firmy (z certyfikatem Polski Ślad: http://polskislad.pl), która robi wiele dobrego, przywracając dawny blask wielu zabytkowym obiektom. Warto dodać, że Prezes Grupy Arche, Władysław Grochowski, jest bohaterem 11 odcinka #GnyszkaWyciska.